Camden town

Camden town je oblast v londýnském městském obvodu Camden. Je proslavená svými trhy a také jako centrum alternativní kultury. Najdete zde velké množství různých tattoo a piercing studií společně s hudebními kluby, kavárnami a uměleckými galeriemi. Je to jedno z míst v Londýně, které se určitě vyplatí navštívit – nejlepšími dny jsou pak sobota a neděle, kdy v tomto místě probíhají trhy.

Do Camdenu se dostanete nejlépe tube, pro příjezd doporučuji stanici Camden Town a ní pak postupně projít celou oblastí a odjíždět ze stanice Chalk Farm. O víkendech je navíc stanice Camden Town uzavřena pro odjíždějící z důvodu velkého množství lidí, pohybující se v tyto dny na trzích. Stanice totiž není uzpůsobená na takový provoz a když město chtělo spustit její modernizaci, postavilo se proti tomuto záměru velké množství místních obyvatel a také několik organizací, kteří chtějí zachovat ráz místa a ne ho proměnit na další moderní nákupní bulvár ve stylu Oxford Street. Další možností dopravy je kupodivu chůze – na Camden town vede příjemná stezka podél vodního kanálu směrem z Regent Parku, takže pokud máte rádi procházky, rozhodně doporučuji vyzkoušet.

Mapa Camden Town

Camden market se skládají z několika různých menších trhů. Opravdu nejstarší trhem v této oblasti je Inverness Street Market, což byl malý trh s jídlem pro lokální obyvatele. Ale novodobou historii Camdenskýh trhů začal až Camden Lock Market v roce 1973 – nachází se v budovách a atriu poblíž zdymadla a hlavním artiklem jsou umělecké předměty, bižuterie a trička. Jen o kousek dál je Stables Market, který se v současné době úspěšně rozrůstá do nové rekonstruovaných budov, které byly původně stáje. Místo je protkané uličkami proplétajícími se mezi jednotlivými stánky a zvláště o víkendech tu občas není k hnutí. Zastoupeny jsou především různé second hand obchody s proměnlivou kvalitou oblečení, šperky, umění a hromada stánků a posezení s občerstvením. Na opačné straně hlavní Camden street pak ještě najdete Canal Market, který jak je podle názvu zřejmé přiléhá ke Camdenskému kanálu. Prodává se tu především oblečení a také desky, plakáty a cédéčka.

IMG_1083.JPG

Před Camdenským mostem, který je permanentně okupován vyfintěnými a nažehlenými punkery, kteří si drze řeknou o peníze pokud si je chcete vyfotit, se po pravé straně nachází Camden Market. Je tvořen stánky a silně připomíná vietnamskou tržnici, prodává se zde hlavně oblečení a šperky. O kousek dál je Electric Ballroom, což je vyhlášený klub v jehož prostorách můžete koupit jakoukoliv módu včetně bot a šperků do nejrůznějších částí těla a nejrůznější hudební styl. Všechny tyto leží okolo hlavní Camden Street, která sama o sobě nabízí neuvěřitelné množství obchodů prakticky se vším možným – avšak po chvíli zjistíte, že nabídka se trochu opakuje a ceny nejsou také bůhvíjaké.

IMG_1086.JPG

I když se obecně se dá říct, že trhy a potažmo i celý Camden pomalu ale jistě zamířily do komerčních vod a doba pravého undergroundu je už dávno pryč, návštěvu si toto místo pořád zaslouží a pokud se necháte unést místní atmosférou, zaručuji vám, že zde klidně strávíte půl dne a ani vám to nepřijde.

Zatím žádné komentáře - buďte první!

Děkujeme Vám, že chcete komentovat tento článek. Snažte se prosím psát s diakritikou a pokud možno k tématu článku. Váš komentář se neobjeví hned, ale musí počkat na schválení moderátorem. Veškeré příspěvky obsahující reklamu či netýkající se tématu nebudou s největší pravděpodobností schváleny.TOPlist