London Dungeon (Londýnské kobky)

London Dungeon (Londýnské kobky) je světově proslulou mrazivě hororovou atrakcí v Londýně. London Dungeon jsou kombinací skutečných dějin, hororu i humoru jež vás provedou nazpět časem do nejtemnějších momentů v historii hlavního města. Čeká vás strašidelná jízda časem připomínající temné události a postavy, jež se zapsaly do podvědomí obyvatel tím nejhorším možným způsobem. London Dungeon pokrývá 2000 let hrůzné historie Londýna. Užijete si strach, temnotu, hrůzu i zábavu během interaktivní prohlídky doplněné mnoha zajímavými speciálními efekty i živými herci.

London Dungeon se nachází na Tooley Street v Londýně. Nejbližší stanicí metra ( vzdálené přibližně 100 metrů) je London Bridge na lince Northern a Jubilee. Využít můžete také linku metra District, Circle a Central s výstupní stanicí Monument/Bank vzdálené přibližně 400 metrů. Do blízkosti London Dungeon vás dopraví také autobus číslo 21, 35, 40, 43, 47, 48, 78, 133, 149 a 138. Pojedete-li vlakem, vystupte na stanici London Bridge. V případě DLR dopravy je cílová stanice Monument/Bank.

London Dungeon byla poprvé otevřena v roce 1976. Původně měla sloužit jako další muzeum děsivé minulosti, ale postupem doby se vyvinulo v interaktivní atrakci s živými herci. Od svého vzniku je neustále rozšiřována o nové expozice. Vše, co v London Dungeon spatříte, je založeno na skutečných historických událostech. Budete svědky krvavého mučení i děsivých událostí podaných s temně komediálním šibeničním humorem. Tma, kapající voda i potkani v kleci dodávají místu tu správnou atmosféru. Zdejší speciální efekty byly původně určeny pro velké filmové a televizní produkce, takže na vás nečeká nic podobného domům hrůzy na jaké jsme byli zvyklý v dětství na pouti. London Dungeon je opravdu děsivé a neuvěřitelným způsobem vás pohltí tak, že zapomenete na fakt, že se nacházíte v muzeu a opravdu se budete bát.

London Dungeon vás provede výstavou založenou na faktech o vraždách Jacka Rozparovače. Realisticky vypadající oběti s prořízlým hrdlem, vyprávění o hrůzných činech i ze tmy vystupující postava s nožem v ruce ve vás zanechá malou dušičku. Projdete se v největším zrcadlovém bludišti na světě. Zakusíte pocit odsouzení k smrti a prožijete svou cestu k šibenici, poznáte hrůzu z Velkého londýnského požáru v roce 1966 a stejně tak londýnskou epidemii moru z roku 1665 provázenou zápachem a křikem umírajících lidí. Zažijete jízdu lodí, dezorientaci v tmavém prostoru, světelné efekty i křik a hrůzu návštěvníků. Nečeká vás jen pasivní prohlídka, budete neuvěřitelným způsobem vtaženi do děje a stanete se součástí příběhů, které naháněli hrůzu londýnským obyvatelům v dávné i nedaleké minulosti.

London Dungeon je pro veřejnost otevřen každý den kromě 25. prosince. Otevírací doba se liší téměř měsíc od měsíce a bývá v rozmezí  9.30 – 10.30. Zavírací doba je v rozmezí 17.00 – 19.00. Vstupné je k dnešnímu dni 21,95 liber pro dospělého, 19,95 pro studenty a 16,95 pro děti. Levněji vás vstup do London Dungeon vyjde při nákupu vstupenky on-line nebo skupinových rezervací. Oficiální stránky London Dungeon jsou www.thedungeons.com.

Vstup do londýnských kobek se nedoporučuje nervově labilnějším lidem a stejně tak malým dětem. Děti do 16ti let musí být v doprovodu rodičů. Vzhledem k velkému zájmu se připravte na delší fronty u pokladny. Celková doba prohlídky trvá přibližně 1,5 hodiny. A ať tomu věříte nebo ne, opravdu se budete bát.

Vzhledem k velkému zájmu byly otevřeny další pobočky York, Hamburg, Amsterdam a Edinburgh. Opravdu velkým zážitkem je návštěva v době Halloweenu v období od 17. – 31. října. Bude zde pro vás přichystána nová a děsivá atrakce.

Zatím žádné komentáře - buďte první!

Děkujeme Vám, že chcete komentovat tento článek. Snažte se prosím psát s diakritikou a pokud možno k tématu článku. Váš komentář se neobjeví hned, ale musí počkat na schválení moderátorem. Veškeré příspěvky obsahující reklamu či netýkající se tématu nebudou s největší pravděpodobností schváleny.TOPlist