Muzeum Madame Tussaud

Muzeum Madame Tussaud je nejznámější muzeum voskových figurín na světě a jeho pobočky najdete v také v Amsterdamu, Hongkongu, Las Vegas a New Yorku. Toto muzeum je jednou z nejlákavějších turistických atrakcí v Londýně. Setkáte se zde s figurínami herců sportovců, státníků a všech velikánů své doby.

Muzeum Madame Tussaud se nachází na Merylebone Road. Pokud cesty po londýnských zajímavostech absolvujete metrem, nejbližší stanice je Baker Street na linkách Bakerloo, Circle, Metropolitan, Jubilee a Hammersmith and City. K muzeu vás také zavezou autobusy číslo 13, 18, 27, 30, 74, 82, 113, 139, 159 a 274. V blízkosti se také nachází vlaková stanice Merylebone, která je od muzea vzdálena přibližně 10 minut chůze.

Své jméno muzeum získalo po známé sochařce voskových figurín z 1. poloviny 19. století Madam Tussaude. Ta si sama vytvořila i svou vlastní podobiznu, která má dodnes své čestné místo hned u vchodu do muzea. Madame Tussaude se naučila tvořit voskové modely od lékaře Filipa Curtiuse. Její první voskovou figurínou byl Voltaire, kterou vytvořila v roce 1777.  První stálou expozici si zařídila na Baker Street v roce 1835. Mezi další známé osobnosti, které osobně vytvořila patří ještě Jean Jacques Rousseau, Benjamin Franklin a v pozdějších letech Horatius Nelson nebo sir Walter Scott.

Muzeum je pro veřejnost otevřené každý den od 9:30 do 17:30 a v srpnu dokonce do 19:00. Na celkovou prohlídku si udělejte čas minimálně 2 hodiny. Cena jednotlivého vstupného je 25 liber, děti zaplatí 21 liber. Pokud se chcete vyhnout opravdu dlouhé frontě u pokladny, vydejte se do muzea hned ráno – i tak ale lze počítat s tím, že budete v řadě čekat minimálně půl hodiny.

Muzeum Madame Tussaud je rozděleno do několika částí. Jako první zavítáte mezi světově nejznámější hvězdy. Uvidíte například George Cloonyho, Willa Smitha, Leonarda di Capria, manžele Beckhamovi, Kate Moss a prakticky každou celebritu, na kterou si dokážete vzpomenout. Když se dostatečně nabažíte televizních a hudebních hvězd, tak projdete do sportovní arény mezi slavné sportovce všech dob. Najdete se zde šampióny golfu, tenisu, fotbalu, boxu a mnoho dalších. A návštěva Londýna by nebyla dokonalá, pokud by jste se aspoň na chvíli nesetkali také s královnou. Ve stejné části muzea se nacházejí i ostatní významní státníci a velikáni vědy včetně krále Jindřicha VIII. Na závěr můžete skočit do černého londýnského taxíku a užít si projížďku cestou zpět časem. Spirit of London (duch Londýna) vás cestou v typickém londýnském cabu nechá nahlédnout do hlavních momentů historie hlavního města. Pokud budete mít chuť a hlavně žaludek, můžete vstoupit do části nazvané Scream. V této hororové sekci uvidíte neblaze proslulé vrahy a jiné tajemné postavy temných londýnských dějin. Do této části nemají povolen vstup děti do 12 let a nedoporučuje se osobám slabým na srdce a ani těhotným ženám.

Nejnovější voskovou figurínou, kterou v muzeu naleznete, je nově zvolený prezident Spojených států amerických Barack Obama, který je zvěčněn jak stojí v legendární oválné pracovně Bílého domu. Vytvoření jedné voskové figuríny trvá přibližně 800 hodin a pracuje na ni současně malá armáda sochařů. Vždyť jen upevnění vlasů trvá přibližně pět týdnů! Díky této precizní práci jsou však voskové figuríny v muzeum Madame Tussaud téměř k nerozeznání od skutečných osobností.

Napsal(a) by karolina dne Saturday, 21 of March , 2009 at 10:02 am

Je to velice zajímavý článek o Madame Tussaud.Moc mě láká navštívení tohoto muzea.Jsem ráda že jsem si to zde mohla přečíst.Nejzajímavější údaj je to,že na jedné figurině se pracuje 800 hodin.:)

Napsal(a) by Jane dne Wednesday, 25 of March , 2009 at 7:10 pm

Já v tomto muzeu byla a je to tam naprosto úžasné, ani nepoznáte, kdo je člověk a kdo figurína :D
A ta sekce Scream… je prostě scream :D ale není divu, když na vás v tomhle oddělení naprosto nečekaně vybafne někdo s motorovou pilou nebo sekáčkem v ruce :D

Napsal(a) by Liba dne Sunday, 22 of September , 2013 at 2:09 pm

na referát užasne

Děkujeme Vám, že chcete komentovat tento článek. Snažte se prosím psát s diakritikou a pokud možno k tématu článku. Váš komentář se neobjeví hned, ale musí počkat na schválení moderátorem. Veškeré příspěvky obsahující reklamu či netýkající se tématu nebudou s největší pravděpodobností schváleny.TOPlist