Kensington’s Gardens

Kensington’s Gardens (Kensigtonské zahrady) obklopují Kensingtonský palác a jsou jedním z londýnských královských parků. Rozprostírají se na ploše 1,1 km² a jejich plocha zasahuje do tří městských částí. Jsou oázou klidu a zeleně uprostřed rušného velkoměsta. Jsou místem setkání, nádherných procházek, sportovních aktivit a nabízí vám zajímavé atrakce. Umožní vám relaxaci na čerstvém vzduchu a okouzlí vás svojí dokonalostí. Zahrady ukrývají  Kensingtonský palác, jež dodnes slouží jako královská rezidence. Prostranství Kensingtonských zahrad je snad nejvíce spojováno se zesnulou princeznou Dianou.

Kensingtonské zahrady najdete v těsné blízkosti Hyde Parku od nějž jej dělí pouze Carriage Drive. Nejlépe se k zahradám můžete dopravit pomocí autobusových linek číslo 9, 10, 27, 28, 31, 49, 52, 70, 94, 148, 274, 360 a 390. Nejbližší zastávka je Kensington Gardens a Kensington. Pokud raději využijete metra, tak nejbližší stanicí je High Street Kensington na trase Circle a District. Parkoviště je vzdáleno deset minut chůze. Nachází se na Bayswater Road.

Kensintonské zahrady byly původně součástí Hyde Parku. Jejich historie se začala psát v roce 1689. V té době koupil král William III. a Marie II. Notthingham dům, který postupně proměnili v Kensingtonský palác. Zahrady byly postupně přetvářeny. V první řadě královnou Annou a později královnou Caroline, jejíž uspořádání zahrad je zachováno dodnes. Byla to ona, kdo vytvořil Serpentine galllery a stejně tak kruhový rybník. Královna Anna nechala postavit Oranžérii. Albertův památník zdobící zahrady byl přidán až v 19. století.

Při procházce v Kensingtonských zahradách objevíte nádhernou bronzovou sochu Petra Pana. Tato socha malého chlapce obklopeného malými vílami a zvířátky okouzluje nejen dětské oči. Další zajímavostí, kterou v zahradách můžete objevit je Albertův pomník vybudovaný královnou Victorií. Socha znázorňuje prince Alberta sedícího pod baldachýnem. Ze čtyř stran k němu míří sochy zvířat s jezdci symbolizující někdejší britské kolonie.  V parku mimo jiné naleznete také sochu královny Victorie. Nově zde bylo vybudováno na počest princezny Diany jedno ze tří dětských hřišť. Nejen děti, ale také milovníci umění si v Kensingtonských zahradách mohou přijít na své. Nachází se zde také galerie Serpentine. V té můžete obdivovat každý měsíc jiného ze současných mladých umělců.

K dalším místům, které park zkrášlují a lákají jeho návštěvníky je kruhové jezero. To si získalo velikou oblibu mezi nadšenci pouštění lodiček na dálkové ovládání. Objevit zde můžete také několik jezírek  a soch, které jsou nedílnou součástí parku. A nesmíme zapomenout na dominantu zahrad – Kensingtonský palác, v němž velmi ráda strávila svůj čas právě princezna Diana. Jeho prohlídku by jste při vašich toulkách zahradami určitě neměli vynechat. Co vás bude provázet během vaší návštěvy zahrad budou veverky. Jsou malé, šedé a neuvěřitelně krotké.

Kensingtonské zahrady jsou pro veřejnost otevřeny každý den od šesti hodin ráno do pozdních večerních hodin. Jeho prostory jsou vyhledávány především k procházkám, joggingu, opalování nebo piknikům s přáteli. Ve většině z částí parku je zakázána jízda na kole. Pro ty z vás, pro koho by byl problém projít celým parkem a přesto by jste chtěli vidět všechny jeho krásy, jsou zde připraveny vozíky. Každý pojme šest osob a projede s vámi celé zahrady. Dětská hřiště umístěná v parku nejsou zpoplatněna. Hřiště princezny Diany je určeno pro děti starší 12ti let.

Zatím žádné komentáře - buďte první!

Děkujeme Vám, že chcete komentovat tento článek. Snažte se prosím psát s diakritikou a pokud možno k tématu článku. Váš komentář se neobjeví hned, ale musí počkat na schválení moderátorem. Veškeré příspěvky obsahující reklamu či netýkající se tématu nebudou s největší pravděpodobností schváleny.TOPlist