Science Museum

Muzeum vědy (Science Museum) je součástí Národního muzea vědy a techniky. Nachází se v Londýnském Kensingtonu, kousek od Přírodopisného muzea. Je tím pravým rájem pro ty, kdo se zajímají o vesmír, matematiku, fyziku a obecně technické věci. Toto muzeum je vyhledávané a světově uznávané pro své historické sbírky, úžasné galerie a inspirující výstavy.

Science Muzeum - Exponáty z oblasti vývoje lidstva

Nejbližší stanicí metra je South Kensington na linkách District, Circle a Piccadilly. Pět minut chůze severním směrem vám bude trvat cesta k muzeu od autobusové zastávky, kam vás zavezou čísla 14, 49, 70, 74, 345, 360, 414, 430 a C1. Z dalších autobusových linek, které vás dopraví do blízkosti muzea, to jsou 9, 10, 52 a 70. Hlavní vchod do muzea pak najdete po pěti minutách chůze směrem na jih.

Muzeum vědy v Londýně bylo založeno v roce 1857 Bennetem Woodcroftem. Původně bylo součástí South Kensington Musea a v roce 1858 se stalo muzeem patentů. O něco později v roce 1863 pak Muzeem patentového úřadu a o dva roky později byly sbírky přejmenovány na Muzeum vědy. Od roku 1909 je součástí muzea vědy i muzeum patentového úřadu.

Science Muzeum - zvídavými dětmi se během chvilku stanou i dospělí

Sbírky tohoto muzea obsahují více než 300 000 položek. Má několik poschodí a každé z nich je věnováno jiné disciplíně. Mezi nejzajímavější vystavované exponáty patří určitě slavná Stephensonova parní lokomotiva, první tryskový motor, první model DNA či první psací stroj. Jsou zde také hodinky, které na jedno natažení vydrží běžet 10 tisíc let nebo kyvadlo dlouhé přes všechna patra a mnoho dalších. Pro zvídavé návštěvníky je v muzeum umístěno mnoho interaktivních exponátů, které je možné vyzkoušet.

Celé muzeum vědy se skládá z několika sbírek, z nichž některé jsou trvalé. První oblastí, kterou mohou návštěvníci vidět je East Hall. Nachází se zde mnoho parních motorů různých typů a také zde v místním knihkupectví můžete zakoupit knihy s vědeckými a matematickými tématy. Historická galerie Průzkum vesmíru je zaplněna exponáty týkajících se výzkumu vesmíru a jeho vlivu na člověka, především ve světě telekomunikací. Celkem novější galerií je Tvorba moderního světa, která znázorňuje pomocí chronologické osy technologické úspěchy. Zde můžete vidět právě výše zmiňovanou Stephensonovu parní lokomotivu a další technické vynálezy. Na západním konci třetího patra je dlouhodobá galerie Let. Zde si můžete prohlédnout mnoho velkých letounů, vrtulníků a jiných vzduchoplaveckých zařízení včetně aero motorů. Určitě nejpopulárnější sekcí v tomto muzeu je interaktivní galerie, která byla v roce 2007 přestavěna a nyní slibuje naprosto úžasné zážitky. Naleznete zde více než 50 interaktivních exponátů souvisejících s různými pojmy ze světa fyzikální vědy a stěmito zábavnými stroji si zde můžete hrát celé hodiny. Je to jedinečná příležitost, jak si například sestavit vlastní optickou soustavu, zjistit jak funguje ozvěna nebo zvuková frekvence a mnoho dalších.

Science Muzeum - exponáty jsou rozprostřeny na plše několika pater

Vstup do Muzea vědy je pro návštěvníky zdarma. Jeho prohlídka vám bezpochyby zabere hodně času a tak aby jste prozkoumali opravdu všechny vystavené exponáty, doporučujeme si rozdělit prohlídku do více dnů. Věda v tomto muzeu nenadchne jenom dospělé, ale bezpochyby i děti. Jeho výstavní expozice se neustále mění, stejně tak programy přednášek a filmy promítající se ve vlastním 3D kině IMAX. Informace o aktuálních výstavních expozicích a zajímavých dočasných výstavách naleznete na oficiálních stránkách muzea www.sciencemuseum.org.uk.

Zatím žádné komentáře - buďte první!

Děkujeme Vám, že chcete komentovat tento článek. Snažte se prosím psát s diakritikou a pokud možno k tématu článku. Váš komentář se neobjeví hned, ale musí počkat na schválení moderátorem. Veškeré příspěvky obsahující reklamu či netýkající se tématu nebudou s největší pravděpodobností schváleny.



TOPlist