Muzea a galerie

Londýn je, stejně jako Paříž, nejen Mekkou módy, ale také muzeí a galerií. V celé metropoli najdete více než 300 muzeí a přibližně 250 veřejných galerií. Jsou rozesety po celém Londýně a vstupy do některých jsou dokonce zdarma. Jejich prohlídce můžete věnovat nejen celé dny, ale díky nočním expozicím také noci. Na jejich důkladnou prohlídku vám nestačí týden a tak se sem nejen milovníci historie a umění často vracejí. Muzea i galerie skrývají expozice nejen celosvětového významu, ale i méně známé a o nic méně zajímavé a překvapující exponáty.

Vydejte se s námi na cestu po londýnských muzeích a galeriích. Vybírat je opravdu z čeho. Prohlédněte si na vlastní oči díla významných i méně známých umělců, navštivte muzea týkající se snad všech možných lidských činností. Vezměte i své děti do Muzea vědy a techniky, kde si sami mohou vyzkoušet, jak fungují různé fyzikální pojmy. Výstavy v londýnských galeriích i muzeích se neustále mění, rozvíjí a umožňují svým návštěvníkům procházet stále nové a nové expozice. Londýnská muzea a galerie vás bezpochyby nadchnou. Bude záležet jen na vás, která se rozhodnete navštívit.

Zatím žádné komentáře - buďte první!

Děkujeme Vám, že chcete komentovat tento článek. Snažte se prosím psát s diakritikou a pokud možno k tématu článku. Váš komentář se neobjeví hned, ale musí počkat na schválení moderátorem. Veškeré příspěvky obsahující reklamu či netýkající se tématu nebudou s největší pravděpodobností schváleny.TOPlist