Britský premiér slíbil voličům, že přibrzdí příliv zahraničních pracovníků

Internetový portál indes.cz přinesl článek, že britská vláda ústy svého premiéra slíbila řešení současné přistěhovalecké situace a sníží počet migrantů do spojeného království. Pro britskou společnost, která byla vždy otevřená nově příchozím ze všech koutů země, to znamená zásadní otázku a vzbuzuje silné diskuse na dané téma. Část britského národa viní příchozí migranty z braní práce původním obyvatelům, na přetřes přichází také bezpečnostní otázky vyhrocené atentáty v New Yorku a později v Londýně – není asi divu, že cca 20% britské populace uvedlo, že v nadcházejících volbách bude zvažovat poslání hlasu jedné z několika krajně extremistických stran.

Za současné situace a nálady ve společnosti se britské premiérovi asi nelze divit, že přichází s touto myšlenkou, kterou se zřejmě pokusí neztratit tu část voličů, které má velkého množství přistěhovalců v jejich zemi dost. Dlužno podotknout, že pro nás se díky členství v Evropské unii a právu na volný pohyb po pracovním trhu pravděpodobně nic nezmění – celá akce tak je více zaměřena na přistěhovalce z asijských a arabských zemí, převážně Indie a Pákistánu.

Zatím žádné komentáře - buďte první!

Děkujeme Vám, že chcete komentovat tento článek. Snažte se prosím psát s diakritikou a pokud možno k tématu článku. Váš komentář se neobjeví hned, ale musí počkat na schválení moderátorem. Veškeré příspěvky obsahující reklamu či netýkající se tématu nebudou s největší pravděpodobností schváleny.TOPlist