Londýn je nejen město plné muzeí a historických památek, je také stejně jako Paříž Mekkou módy. Pokud vás unaví prohlídka londýnských pamětihodností, máte jedinečnou příležitost navštívit zdejší obchody, obchůdky, butiky a obchodní domy.  Nákupy jsou druhým nejčastějším důvodem, hned po historických památkách,  proč je turisty Londýn tak oblíbený. Stejně jako do Paříže i sem jezdí milovníci nakupování a krásných kousků oblečení utrácet své peníze.  Prožijte i vy svou nikdy nekončící nákupní horečku, která vrcholí především v období slev. Nemusíte chtít utrácet desetitisíce, ale cesta po londýnských obchodech vás jistě nezklame.

Ať už si toužíte z Londýna dovézt luxusní oblečení od světových návrhářů, navštívit místa kam chodí nakupovat světové celebrity nebo jen prozkoumat město z jiné stránky, určitě si přijdete na své. Právě Londýn se pyšní nejluxusnějším a nejslavnějším obchodním domem na světě Harrods. Jen prohlídka tohoto paláce luxusu potěší oko každého milovníka nakupování. Vynechat by jste neměli ani známou Oxford Street nebo Knigtsbridge. Londýn z jiné stránky a také neskutečný zážitek vám ukáže návštěva blešího trhu nebo filmově proslulá Notting Hill. Cesta za nákupy v Londýně je nejen pastvou pro oči, ale může znamenat i pěkný vítr ve vaší peněžence. Davy lidí vás pohltí, výlohy okouzlí a světelné reklamy oslní. Inspirujte se tipy nákupních míst a vychutnejte londýnské obchody plnými doušky.

 • Brick Lane Market

  Brick Lane Market je tradiční londýnský bleší trh. Pokud milujete nakupování a chcete nasát odlišnou atmosféru Londýna na bleší trh se zajděte podívat. Láká nejvíce mladé Londýňany, kteří zde pořizují nábytek z druhé ruky za pár korun. Na Brick Lane Marketu objevíte zboží všeho druhu. Prodavači na svých stáncích nabízí oblečení, věci a nábytek do domácnosti, starožitnictví, elektroniku a mnohem víc. Radost z nakupování na bleším trhu spočívá také v tom, že nikdy nevíte, jakou zajímavost zde objevíte. Brick Lane Market je velký, hlučný trh s vůní Orientu. Překřikující se pouliční prodavači, lidé toužící ulovit co nejzajímavější a nejlepší předměty všeho druhu, lidé hrající na hudební nástroje s kloboukem u svých nohou.

  Brick Lane Market najdete ve východní části Londýna na severním konci Brick Lane. Zaveze vás sem linka metra Metropolitan s výstupní stanicí Aldgate nebo Liverpool Street. Na stanici Liverpool Street vás také dopraví linka Circle a Hammersmith & City. V případě jízdy autobusem vyberte číslo 15, 25, 40, 42, 67, 78, 100, 115, 205 a 254.

  Camden town

  Camden town je oblast v londýnském městském obvodu Camden. Je proslavená svými trhy a také jako centrum alternativní kultury. Najdete zde velké množství různých tattoo a piercing studií společně s hudebními kluby, kavárnami a uměleckými galeriemi. Je to jedno z míst v Londýně, které se určitě vyplatí navštívit - nejlepšími dny jsou pak sobota a neděle, kdy v tomto místě probíhají trhy.

  Covent Garden

  Covent Garden je znám jako obchodní a zábavní centrum. Nachází se ve východní části Westminsteru a je ohraničeno ulicemi High Holborn, Strand a Charing Cross Road. Na toto místě kdysi bývaly klášterní zahrady obdělávané mnichy z Westminsterského opatství, ale dnes zde mimo řady obchůdků, kaváren, vináren najdete také vstup do Královské opery. Slouží také jako místo setkání mnoha pouličních umělců a nachází se zde celý komplex tržnic.

  Pokud se rozhodnete vypravit do této čtvrti metrem, nejbližší stanicí je Covent Garden na Piccadilly line. Další možností je stanice Leicester Square na linkách Piccadilly a Northern nebo Embankment na linkách District, Circle, Northern a Bakerloo. Pokud raději využijete dopravy autobusem, tak na stanici Covent Garden vás zaveze číslo RV1.

  Harrods

  V centru Londýna se nachází nejluxusnější a nejslavnější obchodní dům na světě – Harrods. Toto obrovské luxusní obchodní centrum v sobě ukrývá na 330 obchodů a o zákazníky se zde stará více než 5000 zaměstnanců. Tento obrovský palác je v noci osvícen 11 tisíci žárovkami a nakoupit zde můžete opravdu ty nejluxusnější výrobky. Harrods není jen jeden z největších, ale je zároveň i nejdéle fungující obchodní dům na světě.

  Nejbližší stanicí metra je Knightsbridge na lince Piccadilly, případně stanice Sloane Square na lince District a Circle. Pokud zvolíte raději autobusovou dopravu, k blízkosti obchodního domu vás dopraví linky číslo 9, 10, 14, 19, 22, 52, 74, 137, 414 a C1. Využíváte-li k dopravě po Londýně auto, nabízí Harrods soukromé parkoviště - nezapomeňte však, že tato oblast spadá do městské dopravní zóny a tak si kromě poplatku za parkovné ještě připravte peníze na mýtné za vjezd do centra města.

  Oxford Street

  Oxford Street je synonymem luxusního nakupování v Londýně. Tato světoznámá ulice se nachází víceméně v centru města a je hlavní dopravní tepnou okrsku Westminster. Najdete na ní více než 300 obchodů a patří k nejrušnějším ulicím v Evropě. Je dlouhá přibližně 2 a půl kilometru a vede od Marble Arch na rohu Hyde Parku přes Oxford Circus do St. Giles'Circus a ulice dále pokračuje pod názvem New Oxford Street až k High Holborn.

  Dostat se na Oxford Street není žádný problém. Metrem vás tam zaveze například červená Central linka a vystoupit můžete na stanici Marble Arch, Oxford Circus nebo Tottenham Court. Na stanici metra Oxford Circus vás dopraví také linka Victoria a Bakerloo a do stanice Tottenham míří ještě linka Northern.

  Leave a comment

Zatím žádné komentáře - buďte první!

Děkujeme Vám, že chcete komentovat tento článek. Snažte se prosím psát s diakritikou a pokud možno k tématu článku. Váš komentář se neobjeví hned, ale musí počkat na schválení moderátorem. Veškeré příspěvky obsahující reklamu či netýkající se tématu nebudou s největší pravděpodobností schváleny.TOPlist