Brick Lane Market

Brick Lane Market je tradiční londýnský bleší trh. Pokud milujete nakupování a chcete nasát odlišnou atmosféru Londýna na bleší trh se zajděte podívat. Láká nejvíce mladé Londýňany, kteří zde pořizují nábytek z druhé ruky za pár korun. Na Brick Lane Marketu objevíte zboží všeho druhu. Prodavači na svých stáncích nabízí oblečení, věci a nábytek do domácnosti, starožitnictví, elektroniku a mnohem víc. Radost z nakupování na bleším trhu spočívá také v tom, že nikdy nevíte, jakou zajímavost zde objevíte. Brick Lane Market je velký, hlučný trh s vůní Orientu. Překřikující se pouliční prodavači, lidé toužící ulovit co nejzajímavější a nejlepší předměty všeho druhu, lidé hrající na hudební nástroje s kloboukem u svých nohou.

Brick Lane Market najdete ve východní části Londýna na severním konci Brick Lane. Zaveze vás sem linka metra Metropolitan s výstupní stanicí Aldgate nebo Liverpool Street. Na stanici Liverpool Street vás také dopraví linka Circle a Hammersmith & City. V případě jízdy autobusem vyberte číslo 15, 25, 40, 42, 67, 78, 100, 115, 205 a 254.

Tento rozsáhlý nedělní trh zaplňuje Brick Lane a okolní ulice. V Londýně bývá tato část také nazývána jako Banglatown. Celá ulice je již po dlouhá léta domovem především přistěhovalců, včetně francouzské a také židovské komunity. Brick Lane Market zde byl vyvinut v 17. století a sloužil jako místo prodeje ovoce a zeleniny. S postupem let se stále rozšiřovala prodejní místa i sortiment až do dnešní podoby. V současné době zde seženete od ovoce a zeleniny, přes různé harampádí, kola, DVD, obnošené oblečení, stoly, skříně až po starožitné sošky i nábytek.

Na Brick Lane Market se stánky se zbožím objevují pravidelně každou neděli. Procházet se mezi zbožím všeho druhu za doprovodu vykřikujících prodávajících máte možnost vždy od 8 hodin ráno do 14 hodin odpoledne. Pokud toužíte na trhu nakupovat a hledat opravdu zajímavé kousky čehokoliv, vypravte se na Brick Lane Market hned ráno. Zároveň se tak vyhnete velkému davu lidí. V pozdějších hodinách bývá nabízené zboží již hodně probrané a ne tolik zajímavé.

Pokud na Brick Lane Market zavítáte, nezapomeňte projít jeho okolí. Oblast Brick Lane byla pojmenována podle cihel, které se zde vyráběly. Vzhledem k převažujícím bangladéšským obyvatelům žijícím v této čtvrti vás při vašich toulkách bude všude provázet vůně kari. Nebojte se a navštivte některou z kari restaurací a ochutnejte jejich vynikající a laciné jídlo. Nachází se zde také mnoho skvělých obchodů především v dolní části Brick Lane. V nich můžete obdivovat nádherné textilie nebo překrásné indické Sari hedvábí. V blízkosti Brick Lane můžete také spatřit nejstarší muslimský svatostánek v Londýně. Tato mešita byla původně protestantským kostelem, poté katolickým a ještě později synagogou. Pokud toužíte projít místem, kde 1888 řádil Jack Rozparovač, vydejte se po Brick Lane směrem dolů k Whitechapel  High Street.

Zatím žádné komentáře - buďte první!

Děkujeme Vám, že chcete komentovat tento článek. Snažte se prosím psát s diakritikou a pokud možno k tématu článku. Váš komentář se neobjeví hned, ale musí počkat na schválení moderátorem. Veškeré příspěvky obsahující reklamu či netýkající se tématu nebudou s největší pravděpodobností schváleny.TOPlist